Dębowy stół jadalniany Wicklow





Opis
Dębowy stół jadalniany Wicklow
Stół jadalniany o pięknej, nowoczesnej formie. Przeznaczony do dużych , przestronnych wnętrz, które pozwolą na zaprezentowanie jego nieszablonowego designu. Piękny, dębowy blat w połączeniu z grubą, nieoczywistą podstawą o oryginalnym kształcie z pewnością skupi na sobie wzrok gości i stworzy idealny punkt centralny salonu lub jadalni. Ze względu na rozmiar stół z powodzeniem można również wykorzystać do aranżacji wnętrz biznesowych, sali konferencyjnych czy hotelowych restauracji.
Prostokątny duży blat zapewnia swobodną przestrzeń dla każdego z gości, w standardzie wygodnie usiądzie przy nim 8 osób. Na stronie produktu oferujemy możliwość dostosowania wymiarów do Państwa potrzeb do ponad 2m długości, co pozwoli na wygodne posadzenie do 10-12 osób. Ze względu na grubą, metalową podstawę, stół Wicklow stanowi idealną propozycję do nowoczesnych wnętrz w stylu industrialnym. Jednak z powodzeniem może być również wykorzystany w bardziej przytulnych aranżacjach. Szczególnie wersja z białym stelażem, znajdzie uznanie wśród miłośników stylu skandynawskiego, hygge lub boho.
Wymiary standardowe: wys. 76 cm, szer. 180 cm, gł. 90 cm
Olej, lakier czy wosk olejny - jaki rodzaj wykończenia blatu wybrać?
Nasze blaty zabezpieczamy bezbarwnymi, matowymi powłokami typu lakier, olej lub wosk olejny. Wszystkie te rodzaje wykończenia blatów pięknie podkreślają ciepły, naturalny kolor drewna. Wizualnie różnica między nimi jest bardzo subtelna, są jednak zasadnicze różnice w codziennym użytkowaniu oraz sposobie, w jaki chronią drewno.
Olej Największą zaletą oleju są jego zdolności uwydatnienia struktury i koloru drewna. Olej wnika w drewno, sprawia, że jest odporniejsze na powstawanie pleśni czy zagnieżdżanie się grzybów. Oleje skomponowane są na bazie naturalnych składników, dzięki czemu są ekologiczne i bezpieczne dla osób z alergią oraz dzieci. Produkt nie utrzymuje się jedynie na powierzchni, ale dogłębnie nawilża deski - dzięki temu drewno nie wysycha i nie pęka. Minusem jest to, że aby utrzymać blat w dobrej kondycji, proces olejowania należy cyklicznie powtarzać (co 3-6 miesięcy). Olejowane blaty są też trudniejsze w utrzymaniu czystości niż lakierowane i do ich czyszczenia potrzeba specjalnych preparatów.
Lakier zabezpiecza drewno poprzez stworzenie twardej powłoki na jego powierzchni. Niewątpliwym plusem lakieru jest łatwość w codziennym użytkowaniu. Lakier jest bardzo praktyczny, łatwo się czyści i właściwie nie wymaga pielęgnacji. Niestety lakier jest środkiem chemicznym, nie pozwala na oddychanie drewna, z czasem może się łuszczyć i odpryskiwać. W takiej sytuacji nie można naprawić fragmentu blatu, należy oszlifować całość i na nowo pokryć lakierem.
Wosk olejny to bezbarwna, twarda powłoka na bazie naturalnych olejów i wosków. Olej wnika w drewno, utwardza je od wewnątrz, a wosk tworzy mikroporowatą powłokę, która chroniąc drewno, pozwala mu jednocześnie swobodnie oddychać. Dzięki temu reguluje przyjmowanie i oddawanie wilgoci oraz pomaga utrzymać w wnętrzach korzystny mikroklimat, a jednocześnie skutecznie zabezpiecza drewno przed ścieraniem, wnikaniem brudu i wody.
Neutralne elektrostatycznie składniki olejo-wosku sprawiają również, że drewniane powierzchnie nie przyciągają kurzu i nie elektryzują się tak, jak ma to miejsce w przypadku blatów pokrytych lakierem. Pokryta woskiem olejnym powierzchnia jest ekologiczna, przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości. Wosk olejny zabezpiecza drewno przed plamami z kawy, wina czy coli i jednocześnie chroni przed ścieraniem. W przypadku uszkodzenia można ją bez problemu poddać miejscowej renowacji – bez konieczności cyklinowania całości.
Efekt surowego drewna Lakier, który sprawia, że blat wygląda tak, jakby nie został poddany obróbce na stolarni. Deski są jasne, pozbawione nasycenia oraz połysku - wyglądają niczym świeżo ścięte drzewo. Mają chłodniejszy odcień, wyglądają jak naturalnie wybielone. Taki blat doskonale pasuje praktycznie do wszystkich aranżacji.
To doskonałe połączenie rzemiosła, marki i atrakcyjnej ceny!
Stelaż Podstawę stołu tworzy modny stelaż typu stos, o profilu 80 x 80 mm. Dzięki ręcznemu usuwaniu tzw. szwów, stelaż pozbawiony jest widocznych łączeń i zachwyca precyzją i starannością wykonania. W standardzie stelaż dostępny jest w kolorze czarnym lub białym, istnieje możliwość zmiany koloru na dowolny wg. wzornika RAL.
Blat Niewątpliwie największą zaletą stołu jest jego piękny, dębowy blat z litego drewna. Blat posiada naturalne pęknięcia i przebarwienia, które wynikają z jego anatomicznej budowy. Sęki wypełniamy czarną szpachlą lub żywicą epoksydową. Matowe wykończenie blatu podkreśla jego naturalny charakter. Każdy blat wykonywany jest ręcznie, nie taśmowo, stąd jego wymiary, mogą nieznacznie różnić się od produktu widocznego na zdjęciu. Związane jest to ze specyfiką materiału, jakim jest drewno. Nie znajdziemy dwóch identycznych blatów, tak jak i nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Dzięki temu każdy model jest unikatowy. Kupujecie Państwo rękodzieło.
Krawędź Do Państwa należy nie tylko wybór rodzaju wykończenia blatu, ale również rodzaju krawędzi. Proponujemy krawędź ciętą pod kątem 40 stopni, prostą (90 stopni) lub tzw. oflis - naturalną krawędź, której linia przebiega tak, jak linia drzewa z którego powstał blat.
Pielęgnacja
Aby usunąć zabrudzenia wystarczy przetrzeć blat suchą ściereczką. Więcej informacji na temat pielęgnacji mebli z dębowymi blatami znajdą Państwo w zakładce "użytkowanie i pielęgnacja".
Dane techniczne
Kolor blatu (standard) | Drewno dębowe pokryte woskiem olejnym, lakierowane lub olejowane |
Kolor stelaża (standard) | Czarny lub biały |
Grubość blatu | 4 cm |
Grubość profili (stelaża) | 80 x 80 mm |
Standardowe wymiary | Wys. 76 cm, szer. 180 cm, gł. 90 cm |
Waga | 70 kg |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)


